im. 6 Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. S. Sosabowskiego

AKTUALNOŚCI 2018/2019


19 czerwca – zakończenie roku szkolnego

Dziś odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Przed południem dla uczniów klas I-VII szkoły podstawowej, natomiast po południu pożegnaliśmy klasy III gimnazjum oraz klasy VIII szkoły podstawowej. 

Obszerna galeria zdjęć na szkolnym facebooku oraz tutaj


2 czerwca – Piknik rodzinny

Dzisiaj na terenie naszej Szkoły odbył się coroczny „Piknik z Dwójką”, który zgromadził kilkuset mieszkańców naszego miasta.

Można było podziwiać występy uczniów „Talenty z naszej klasy”, pokaz ratownictwa Straży Pożarnej i wozu strażackiego, wspólnie nauczyć się zumby. Były zabawy i konkursy dla najmłodszych, plenerowe warsztaty plastyczne dla dzieci, kiermasz taniej książki, grill, lody, wata cukrowa…

GALERIA


30 maja

Pomimo deszczowej pogody na Krakowskich Błoniach zebrało się 6561 uczniów szkół z Małopolski by wziąć udział w budowie największego żywego fraktala  (obiekt nieskończenie złożony) – trójkąta Sierpińskiego.

Projekt miał na celu uczczenie setnej rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego, popularyzację matematyki, poszerzenie wiedzy uczniów o pojęciu fraktala, zwrócenie uwagi na dokonania matematyków polskich (trójkąt Sierpińskiego opisany został przez Wacława Sierpińskiego w 1915 r. na długo przed pojawieniem się pojęcia fraktala w matematyce). Liczba uczestników nie była przypadkowa – to liczba 3 – czyli ilość wierzchołków trójkąta –  do potęgi 8.  Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy a zdjęcia z drona udokumentowały nasze dokonanie – największy żywy fraktal w Polsce! Proszowice reprezentowane były przez 81 uczniów klas piątych, siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 2. 

GALERIA


9 maja – Dzień Unii Europejskiej

Dziś obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Uroczystość ta stała już coroczną tradycją. W tym roku obchody zbiegły się z 15 rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Z tej okazji uczniowie wykonali plakaty i prezentacje multimedialne. Na zajęciach uczniowie wykonywali projekty o wylosowanym kraju oraz musieli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej rozwiązując quizy, zagadki, czy krzyżówki.

GALERIA


3 Maja – rocznica uchwalenia Konstytucji

W naszej szkole rocznicowe obchody miały rozmaity charakter – krótka fotorelacja (tutaj)


Wizyta uczniów z Anglii i Hiszpanii w naszej szkole.

(więcej…)


REKRUTACJA 2019/2020 

 Zobacz koniecznie:
Zobacz również:

ZAPRASZAMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


15-17 kwietnia – egzaminy ośmioklasistów

Po egzaminach gimnazjalnych przyszedł czas na pierwsze egzaminy ośmioklasistów. W poniedziałek pisali oni egzamin z j.polskiego, dziś (tj. wtorek) z matematyki, a jutro z j.angielskiego. Powodzenia!!!


10-12 kwietnia – egzaminy gimnazjalne

W naszej szkole po raz ostatni odbyły się egzaminy gimnazjalne.  Egzamin odbywał się corocznie w kwietniu w latach 2002-2019.

Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 14 czerwca. 

GALERIA


SUKCES !!!

Uczennica naszej szkoły Oliwia Caba uzyskała tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Biologicznego jako jedna z dziewięciu laureatów. To bardzo duży sukces. Dnia 4 kwietnia w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród


WOLONTARIAT – AKCJA: TAK, POMAGAM!

53 wolontariuszy, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 wzięło udział w przedświątecznej zbiórce żywności na rzecz potrzebujących współpracując z Caritas Diecezji Kieleckiej, filią w Proszowicach. Udział w tego typu przedsięwzięciach kształtuje w młodzieży postawy prospołeczne i uczy ich wrażliwości na potrzeby ludzi borykających się z problemami.

GALERIA


 

1 kwietnia – Prima Aprilis

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego dzień 1 kwietnia czyli Prima Aprilis był inny, niż wszystkie dni w naszej szkole! Uczniowie zajęli miejsca nauczycieli, a nauczyciele zasiedli w ławkach!  Było dużo śmiechu i niespodzianek! Uczniowie przekonali się, że prowadzenie lekcji nie jest takie łatwe, a nauczyciele zrozumieli, że zasiadanie w ławce bywa męczące! Cóż za Prima Aprilis! 

GALERIA


Staraniem Samorządu Szkolnego pozyskano fundusze na zakup stojaków na rowery przy naszej szkole. Zachęcamy do ekologicznego i zdrowego stylu życia, w tym do dojeżdżania na rowerze do szkoły. Dbajmy o środowisko i wysportowaną sylwetkę! 


16 marca – Konkurs Biblijny

W sobotę, 16 marca 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Proszowicach etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Wzięło w nim udział 55 uczniów z różnych Szkół naszego regionu. (więcej…)

GALERIA


21 marca – Pierwszy dzień wiosny

Dzisiaj świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. W sali gimnastycznej zebrały się klasy I i II oraz kl. 7a, W godzinnym programie znalazły się: konkursy, występy artystyczne oraz tradycyjny konkurs na najciekawszą aranżację „pani wiosny”. Uczniowie poznali również laureatów szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się w minionym tygodniu. Mimo mało wiosennej aury wszystkim  dopisywały dobre humory, wesoły nastrój i duża energia podczas kibicowania w konkursach.

 

Dzisiaj również uczniowie mieli okazję przekonać się jak smaczne i łatwe w zrobieniu mogą być zdrowe przekąski. Dzieci przygotowywały smoothie, musli, kanapeczki, sałatki i szaszłyki owocowe. Przygotowaniem poczęstunku zajęły się klasy czwarte i piąte nieźle się przy tym bawiąc. W ten sposób realizujemy program zmiany nawyków żywieniowych na zdrowe. Ze strony młodzieży padła propozycja, aby takie poczęstunki powtarzać co jakiś czas. Być może wrócimy do akcji W jak witamina. Zabawa w Masterchef Junior spodobała się naszym młodym kucharzom.

GALERIA


26 lutego

Uczennice naszej szkoły Mariola Praszkiewicz z klasy 3a oraz Anna Pawłowska z klasy 3b zostały finalistkami Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Jest to ogromny sukces naszych super geniuszy, ponieważ zakres materiału obejmuje nie tylko znajomość języka na poziomie zaawansowanym, ale także wiedzę o geografii, historii i obyczajach Wielkiej Brytanii i USA. 
dziewczyny otrzymują nie tylko zaszczytny tytuł, ale zdobyły jednocześnie cenne punkty rekrutacyjne do szkoły ponadgimnazjalnej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  
Good job, girls!


7-8 marca

W czwartek uczniów klasy Ia odwiedził niepodziewany gość – w odwiedziny przyszedł proboszcz parafii Proszowice ks. dr Jan Zwierzchowski. Celem wizyty było wręczenie uczniom oczyszczacza powietrza ufundowanego przez księdza proboszcza, jako wyposażenie sali. 

W piątek kolejny oczyszczasz zakupiła Dyrekcja Szkoły i otrzymali go uczniowie klasy Ib.

Księdzu oraz Dyrekcji dziękujemy i czekamy na następnych darczyńców.


1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Pamiętamy…


28 lutego

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Warsztaty Smogowe dla społeczności lokalnej. Spotkanie poprowadziła Pani Monika Wojtaszek-Dziadusz z Polskiego Alarmu Smogowego. Na spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się m.in. czym jest smog i skąd się bierze, jak SMOG wpływa na nasze zdrowie oraz naszych dzieci i ich rozwój, jak bronić się i walczyć ze smogiem, jak skorzystać z dotacji w ramach Programu Czyste Powietrze.


28 lutego – Tłusty czwartek

Dzisiaj wszyscy jemy pączki a co niektórzy zadają sobie przy tym odwieczne pytania: ile kalorii ma 1 pączek i jak go spalić? 

Odpowiedzi znajdziesz tutaj 


21 lutego – Zabawa karnawałowa naszych najmłodszych uczniów

Galeria zdjęć – wkrótce…


5 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

10 zasad bezpiecznego korzystania z internetu:

1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego,
2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób,
3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci,
4. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail,
5. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć,
6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych,
7. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr,
8. Czytaj regulaminy,
9. Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL,
10. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.


13 stycznia – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 

Podsumowanie:

1767,08 złotych – tyle zebrała Gabrysia ze swoją ekipą, Julka, Ala, Patrycja i Karolina 1400,64 zł. a Maja z Bliźniaczkami 1247,23 zł.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wspierali WOŚP.


Święta, święta… i po świętach

Galeria zdjęć z wigilii szkolnej oraz nowe zdjęcia w „Kąciku ucznia klas I-III” patrz Galeria 


6 grudnia – Mikołajki

Dziś zawitał do nas Mikołaj. Odwiedził zarówno tych najmłodszych jak i tych najstarszych uczniów.

Uciechy było niemało…

W galerii zdjęć również zdjęcia z zabawy andrzejkowej.

Patrz Galeria oraz Kącik ucznia klas I-III


5-11 listopada – Tydzień Niepodległości

Tydzień niepodległości za nami. Myślę, że dobrym podsumowaniem tego tygodnia będzie krótki film:


5-11 listopada – Tydzień Niepodległości

Wiele się działo…

W poniedziałek 5 listopada wspólnym polonezem oraz odśpiewaniem hymnu rozpoczęliśmy „Tydzień Niepodległości”.


W środę odbył się V Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej.

W czwartek nasi uczniowie zaprezentowali swoje różnorodne talenty w patriotycznym widowisku z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Wręczono także dyplomy laureatom konkursów:
– na „Projekt znaczka pocztowego na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości”
– V Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej
– na wykonanie prezentacji multimedialnej „Niepodległość Polski”

W piątek biegiem „Dla Niepodległej”, na sportowo, uczciliśmy święto Niepodległej. W biegu ulicami miasta wzięli udział uczniowie szkół naszego terenu.

O godz. 11.11 – przyłączając się do ogólnopolskiej akcji, wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, po czym wypuściliśmy w górę 100 białych i 100 czerwonych balonów. Na zakończenie pan burmistrz Grzegorz Cichy oraz pani dyrektor Maria Bielska Kahan wręczyli dyplomy, medale i puchary najlepszym biegaczom.

W niedzielne południe delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości na Rynku w Proszowicach.

Zwieńczeniem „Tygodnia Niepodległości” było wspólne – z mieszkańcami Proszowic – śpiewanie pieśni patriotycznych na Rynku naszego miasta.

Wielu naszych uczniów wzięło również udział w maratonie pływackim na basenie MOSiR w Proszowicach. Impreza została zorganizowana pod hasłem „100 km pływania na 100.Rocznicę Odzyskania Niepodległości”.

Galeria 


26 października – Święto Szkoły

Od rana uczniowie brali udział w konkursie międzyklasowym. Uczestnicy musieli się zmierzyć m.in. w teście wiedzy o Patronie, wykazać się znajomością stopni wojskowych, alfabetu Morsa. Wybieraliśmy również najlepszy żołnierski kamuflaż.

Wyniki konkursu:

I miejsce: klasa III B

II miejsce klasa VII

III miejsce klasa III C.

Jak co roku w naszej szkole gościli żołnierze, którzy prezentowali uzbrojenie, umundurowanie, przeprowadzali musztry, a podczas prezentacji pokazywali jak wygląda praca w wojsku. Uczniowie mogli również wysłuchać koncertu zespołu Czasza naszego ulubionego boysbandu.

O godz. 12.00 rozpoczął się uroczysty apel, na którym obecni byli zaroszeni goście. Podczas apelu zaprezentowane zostały osiągnięcia szkoły. Swoje talenty przedstawili najmłodsi oraz uczniowie klasy VII.

Dzisiaj również odbyło się ślubowanie uczniów klas I.

GALERIA


19 października – „Duma i radość”

Święto setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zbliża się wielkim krokami, stąd liczne inicjatywy i uroczystości mające na celu upamiętnienie tego wspaniałego historycznego wydarzenia. Jednym z nich był piątkowy przemarsz szkół zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Korowód nosił nazwę „Duma i Radość” i zgromadził kilkutysięczną grupę dzieci i młodzieży. (więcej…)

Galeria 


16 października 

Dzień 16 października 2018 r. był w naszej Szkole okazją do wdzięcznej pamięci za dar Św. Jana Pawła II dla naszej Ojczyzny, dla całego Kościoła i dla każdego osobiście, w 40 rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową. Uczniowie naszej Szkoły wyrazili to biorąc udział w uroczystym Apelu. Młodzież klas ósmych i gimnazjalnych  pod reżyserskim okiem s. Tarsycji Zofii Sadowej wystawiła spektakl pt. „Róża”, podczas którego można było usłyszeć słowa naszego kochanego Ojca Świętego, poczuć Jego obecność, pochylić się nad Jego nauczaniem i wziąć do serca przesłanie o konieczności miłowania.

„Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym”(Jan Paweł II).Zrobiło się żółto na naszych korytarzach i w naszych salach lekcyjnych od elementów stroju uczniów; znaku pamięci o tym szczególnym dniu i Wielkim Polaku, zrobiło się ciepło nie tylko od słońca , ale i od miłości oraz dumy. Po skończonym Apelu jeszcze z tej czy innej klasy dobiegał śpiew  „Nie ma lepszego od Jana Pawła II” piosenki Magdy Anioł. Jest nadzieja, że dzięki takim uroczystościom, młode pokolenie Polaków będzie żyło duchem niezwykłego Papieża Polaka i wcielało w życie wartości, do których nawoływał i zachęcał.

Galeria 


12 października – Dzień Edukacji Narodowej

Dziś w naszej szkole odbyła się okolicznościowa akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody Dyrektora Szkoły oraz Nagrody Burmistrza. Po czym nastąpiła część artystyczna, przygotowana na tą okazję przez uczniów szkoły, zarówno tych najstarszych jak i tych najmłodszych, którzy m.in. zatańczyli poloneza. 

Galeria 


25 września – Sportowo i patriotycznie

We wtorek przypadła 74. rocznica utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej. Głównym punktem sportowych obchodów był organizowany już po raz jedenasty sztafetowy bieg z Koniuszy do Proszowic. Wzieli w nim udział m.in. uczniowie naszej szkoły. (więcej…)

O wynikach z pewnością poinformujemy, a poniżej galeria zdjęć z zeszłorocznych zawodów 


24 września – „W drodze do niepodległości”

W poniedziałek w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „W drodze do niepodległości”. W uroczystości z udziałem Pani wiceburmistrz Iwony Latowskiej uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele z okolicznych szkół.

Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 14.00, w środę do 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Galeria


7 września – 79 rocznica Bitwy pod Proszowicami

W piątek 7 września delegacja naszej szkoły, z panią dyrektor Marią Bielską-Kahan uczestniczyła w uroczystych obchodach 79 Rocznicy Bitwy pod Proszowicami. 

(więcej…)


3 września – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 

 
Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się w poniedziałek 3 września 2018 r.